Najčastejšie otázky o plesňovej infekcii nechtov

Ako mám liečiť plesňovú infekciu nechtov?

Plesňovú infekciu nechtov je možné liečiť perorálne (napr. pomocou tabliet) alebo lokálne (t. j. priamou aplikáciou na necht) podávaným antimykotikom. Canespor sada na nechty sa aplikuje raz denne na postihnutý necht, ktorý sa na nasledujúcich 24 hodín prekryje náplasťou. Pomocou plastovej škrabky, ktorá je súčasťou balení lieku Canespor sada na nechty, sa zmäknutý postihnutý necht odstráni. Táto liečba trvá jeden až dva týždne v závislosti od hrúbky postihnutého nechtu. Následne sa odporúča pokračovať 4 týždne liečbou pomocou Canespor krému. Navštívte stránku o liečbe, kde nájdete viac informácií.

Môže sa plesňová infekcia nechta objaviť aj na nechtoch na rukách?

Áno, môže, hoci je oveľa pravdepodobnejšie, že infekcia vznikne na nechtoch na nohách ako na rukách. Je to preto, lebo v prostredí, v ktorom sa nachádzajú vaše nohy (vlhké ponožky a obuv, verejné šatne alebo plavárne), sa najčastejšie vyskytujú plesne, ktoré vyvolávajú plesňové infekcie nechtov.

Je táto infekcia prenosná?

Áno, táto infekcia je prenosná a ak zanedbáte liečbu, vystavujete sa riziku, že sa rozšíri aj na ďalšie nechty. Preto je dôležité s liečbou začať čo najskôr. Aby ste zabránili rozšíreniu plesňovej infekcie nechtov, je potrebné vyhýbať sa verejným šatniam, plavárňam a nechtovým/kozmetickým salónom.

Ako môžem zabrániť opakovanému vzniku infekcie?

Najlepšou prevenciou opakovaného vzniku plesňovej infekcie nechtov je riadna starostlivosť o nohy a nechty. Nohy napríklad vždy dôkladne osušte a v plavárňach a verejných šatniach noste žabky. Ak máte záujem o ďalšie profesionálne tipy na prevenciu, kliknite sem.

Top