Produkty na liečbu mykózy slabín

Tineu cruris alebo mykózu slabín môžete liečiť antimykotickými prípravkami, ktorých účinok vedie k odstráneniu pôvodcu ochorenia a utlmeniu sprievodných príznakov (napr. svrbenia, začervenania). Z radu produktov Canespor možno na liečbu tiney cruris použiť krém a roztok, ako aj krém s liečivom klotrimazol – Canesten.

Canespor roztok

Canespor roztok je širokospektrálne antimykotikum s liečivom bifonazol, ktoré bráni rozmnožovaniu mikroorganizmov a usmrcuje pôvodcov kožnej mykózy. Canespor roztok je číra, takmer bezfarebná tekutina. Canespor roztok sa používa na liečbu plesňových ochorení kože (mykóz) vyvolaných dermatofytmi, kvasinkami, plesňami a inými hubami - patria sem plesňové ochorenia nôh a rúk, medziprstových priestorov atď. Canespor roztok sa aplikuje 1x denne – najlepšie tesne pred spaním – 2–4 týždne.

Canespor krém

Canespor krém je účinné širokospektrálne antimykotikum s liečivom bifonazol, ktoré bráni rozmnožovaniu mikroorganizmov a usmrcuje pôvodcov kožnej mykózy. Canespor krém je jemný, nemastný biely krém bez zápachu, ktorý sa jednoducho vstrebáva do postihnutej kože. Canespor krém sa aplikuje 1x denne – najlepšie večer pred spaním – 2–4 týždne.

Krém Canesten

Canesten je širokospektrálne antimykotikum s liečivom klotrimazol, ktorý bráni rozmnožovaniu pôvodcov kožnej mykózy. Canesten je biely krém mäkkej konzistencie, veľmi dobre sa nanáša a roztiera na postihnutú plochu. Canesten je vhodný pre dospelých a deti od 2 rokov.

Ak sa vaša mykóza slabín zhoršuje alebo pretrváva, mali by ste požiadať o liečbu svojho lekára.