Príznaky mykózy slabín

Mykotické ochorenie pokožky v slabinách (odborne tinea cruris, po anglicky jock itch, veľmi zriedka aj tzv. indický ekzém) je vyvolané rodom plesní, ktoré sa nazývajú dermatofyty. Ide o rovnaký typ mikroorganizmov ako ten, ktorý spôsobuje tzv. atletickú nohu. Zdrojom plesne v slabinách je často práve už prítomné dermatofytové ochorenie.

Väčšinou môžete pociťovať nasledujúce príznaky:

• Začervenanú vyrážku s vyvýšenými okrajmi – obvykle v slabinách, pod kožnými záhybmi, na vnútorných plochách stehien alebo zadku
  • Podráždenú a neustále svrbiacu kožu v oblasti slabín
  • Pálenie v okolí postihnutej oblasti
  • Olupovanie alebo praskanie kože
  • Ložiská ošupujúcej sa, začervenanej alebo dohneda sfarbenej pokožky

Ženy a muži

Aj keď je mykóza slabín bežnejšia u mužov, nevyhýba sa ani ženám.

Kedy by ste mali navštíviť lekára?

Lekára by ste mali navštíviť, ak sa vaša vyrážka alebo príznaky nezlepšia v priebehu dvoch týždňov alebo ak ste sa vyliečili antimykotikami a príznaky sa za niekoľko týždňov vrátili.

Ak ste tehotná alebo dojčíte, myslíte si, že môžete byť tehotná alebo plánujete otehotnieť, skôr než začnete tento liek používať, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom.

PRED POUŽITÍM LIEKU SI POZORNE PREČÍTAJTE PÍSOMNÚ INFORMÁCIU PRE POUŽÍVATEĽOV A PORAĎTE SA SO SVOJIM LEKÁROM ČI LEKÁRNIKOM!

Canespor krém a Canespor roztok sú voľnopredajné antimykotiká na vonkajšie použitie obsahujúce bifonazol. Odporúčaná doba liečby mykózy kože je 2–4 týždne.
Canespor sada na nechty je voľnopredajné antimykotikum na vonkajšie použitie. Základná doba liečby je 1–2 týždne.
Krém Canesten je voľnopredajné antimykotikum na vonkajšie použitie obsahujúce klotrimazol.

L.SK.MKT.CC.04.2018.0714