Prevencia mykózy slabín

Mykóze slabín možno predchádzať prostredníctvom nižšie uvedených hygienických návykov. Ak už nejakým kožným mykotickým ochorením trpíte, dbajte vo zvýšenej miere na hygienu – znížite tak riziko prenosu infekcie na ďalšie časti tela. Ak ste sa infikovali mykózou slabín, je veľmi dôležité, aby ste pokožku v týchto partiách udržiavali suchú a čo najskôr začali s liečbou.

Najdôležitejšie tipy:

• Udržiavajte svoje slabiny v čistote a suchu, hlavne po umytí, cvičení alebo počas horúcich dní
  • Noste bavlnenú spodnú bielizeň
  • Vyhýbajte sa syntetickým odevom alebo materiálom typu active-wear
  • Noste voľné a vzdušné oblečenie
  • Spodnú bielizeň si meňte každý deň
  • Často vymieňajte uteráky

Šírenie infekcie

Keďže mykóza slabín je veľmi infekčná, s nikým sa nedeľte o svoje oblečenie, uteráky ani posteľnú bielizeň. Vhodné je tiež používať jeden uterák iba na infikované partie – pomôžete tak zamedziť šíreniu ochorenia na ďalšie časti tela.