Liečba mykózy slabín

V prípade mykózy slabín je dôležité začať s liečbou čo najskôr – zabránite tak šíreniu ochorenia na ďalšie časti tela, prípadne nakazeniu ďalších osôb.

Tineu cruris alebo mykózu slabín môžete liečiť napríklad antimykotickými liekmi, ktoré zároveň vykazujú aj protizápalový účinok. Zatiaľ čo antimykotický účinok vedie k odstráneniu pôvodcu ochorenia, protizápalovým pôsobením dochádza k utlmeniu sprievodných príznakov (napr. svrbenia, začervenania). Z radu produktov Canespor možno na liečbu tiney cruris použiť krém a roztok. Kliknite sem a dozviete sa viac.

Nezabudnite!

Hoci sa vám vzhľadom na ustupujúce príznaky môže zdať, že ste si už mykózu slabín vyliečili, je nevyhnutné dodržať odporúčanú dĺžku liečby, ktorá je opísaná v príbalovej informácii.