Príznaky dermatofytózy trupu

Dermatofytóza (odborne tinea corporis) je plesňové kožné ochorenie, ktoré sa prejavuje kruhovitými ložiskami, obvykle s výraznejším začervenaným lemom a svetlejším stredom. Ochorenie postihuje neochlpené časti trupu, rúk a dolných končatín. Individuálne prejavy u konkrétneho pacienta sa môžu líšiť v závislosti od konkrétneho pôvodcu ochorenia.

Ochorenie zahŕňa hlavne tieto príznaky:

• Okrúhle ložiská so začervenaným vyvýšeným okrajom a jasnejším stredom
  • Šupinatú a svrbiacu pokožku
  • Silné začervenanie a tvorbu lupín na okrajoch ložiska
  • Vyvýšené ložiská so zapálenými pľuzgiermi (v tomto prípade ide o ťažšiu formu dermatofytózy trupu)
  • Mnohopočetné prstence (sú príznakom ťažkej infekcie)
  • Zapálené, hnisom vyplnené vredy (sú príznakom ťažkej infekcie)

Viete, že…

... dermatofytóza trupu môže súvisieť s plesňovou infekciou nechtov, atletickou nohou alebo mykózou slabín?

PRED POUŽITÍM LIEKU SI POZORNE PREČÍTAJTE PÍSOMNÚ INFORMÁCIU PRE POUŽÍVATEĽOV A PORAĎTE SA SO SVOJIM LEKÁROM ČI LEKÁRNIKOM!

Canespor krém a Canespor roztok sú voľnopredajné antimykotiká na vonkajšie použitie obsahujúce bifonazol. Odporúčaná doba liečby mykózy kože je 2–4 týždne.
Canespor sada na nechty je voľnopredajné antimykotikum na vonkajšie použitie. Základná doba liečby je 1–2 týždne.
Krém Canesten je voľnopredajné antimykotikum na vonkajšie použitie obsahujúce klotrimazol.

L.SK.MKT.CC.04.2018.0714