Liečba dermatofytózy trupu

Keďže dermatofytóza je plesňové ochorenie, vhodným variantom liečby sú lokálne antimykotiká. Pôvodcu ochorenia napádajú a likvidujú priamo v koži, čím prispievajú k úľave od nepríjemných príznakov.

Lokálne antimykotické lieky môžu obsahovať rôzne liečivá, všeobecne však spôsobujú usmrtenie alebo zastavenie množenia pôvodcov plesňových ochorení priamo v napadnutej koži. Antimykotické lieky z radu Canespor (krém a roztok) obsahujú bifonazol, Canesten krém klotrimazol – tieto lieky účinkujú na široké spektrum pôvodcov mykotických chorôb a bifonazol navyše vykazuje aj protizápalový účinok.

Kliknite sem a dozviete sa viac.

Kedy by ste mali navštíviť lekára?

Ak je vaša dermatofytóza väčšieho rozsahu alebo príznaky neustupujú ani po niekoľkých dňoch nepretržitej liečby, poraďte sa o ďalších alternatívach liečby so svojím lekárom.

Ak ste tehotná, navštívte pred začiatkom liečby svojho lekára, ktorý vám odporučí vhodný liek.

Nezabudnite!

Aj keď sa zdá, že dermatofytóza ustupuje, musíte dokončiť celý liečebný postup, aby ste dosiahli úspešné vyliečenie infekcie.