Často kladené dotazy o dermatofytóze

Čo spôsobuje dermatofytózu?

Dermatofytóza je plesňové kožné ochorenie, ktoré sa prejavuje okrúhlymi ložiskami na pokožke trupu a končatín.

Je dermatofytóza prenosná?

Áno, dermatofytóza je prenosná a môže sa prenášať z domácich a hospodárskych zvierat na ľudí a tiež z človeka na človeka. Ak máte záujem o tipy na zníženie rizika dermatofytózy a zastavenie jej ďalšieho šírenia, navštívte našu stránku o prevencii.

Ako môžem dermatofytózu liečiť?

Dermatofytóza je plesňová infekcia, takže na jej účinnú liečbu môžete použiť antimykotické lieky. Canespor s bifonazolom je k dispozícii vo forme roztoku a krému, Canesten s liečivom klotrimazol vo forme krému. Ďalšie informácie sa dozviete, ak kliknete sem.

Môžu dermatofytózu dostať zvieratá?

Áno. Ak má vaše domáce zviera pruhy chýbajúcej srsti, môže ísť o dermatofytózu. Skontrolujte svoje domáce zvieratá, či nemajú príznaky infekcie a v prípade akéhokoľvek podozrenia ich čo najrýchlejšie zoberte k veterinárovi. Ak sa vo vašej blízkosti vyskytne zviera, o ktorom si myslíte, že by mohlo byť nakazené dermatofytózou, snažte sa držať si od neho čo najväčší odstup. Infekcia by sa mohla preniesť aj na vás.

Ako môžem zabrániť opakovanému vzniku dermatofytózy?

Dermatofytóza je prenosná; môžete však prijať opatrenia, aby ste zabránili jej šíreniu a opakovanému vzniku. Ak má niekto dermatofytózu, jeho odev, uteráky, posteľná bielizeň a pod. sa musia prať samostatne. Ak máte záujem o ďalšie tipy na prevenciu, kliknite sem.

Top