Liečba atletickej nohy

S liečbou začnite čo najskôr po spozorovaní príznakov atletickej nohy.

Topické antimykotiká (lieky nanášané priamo na postihnutú pokožku) predstavujú bežný a pomerne komfortný spôsob, ako si s atletickou nohou poradiť. Antimykotické prípravky účinne napádajú hlavné typy plesní, ktoré spôsobujú infekciu, vrátane dermatofytov. Ľahko sa aplikujú a sú dosť silné na to, aby prenikli do kože a uľavili od príznakov kožných plesňových ochorení.

Atletická noha je zmiešané ochorenie – spôsobujú ho plesne, ale môže ho zhoršiť ďalšia infekcia baktériami alebo kvasinkami. Ak už k tejto infekcii došlo, bude potrebné použiť lieky, ktoré odstránia všetky druhy prítomných patogénnych organizmov. Účinné látky, ktoré sa používajú na liečbu atletickej nohy, sú napríklad tieto:

• Bifonazol a klotrimazol – obidve látky sú antimykotiká, ktoré vykazujú aj určité antibakteriálne vlastnosti

Kedy by ste mali navštíviť lekára?

Lekára navštívte, ak si nie ste istý/-á diagnózou alebo ak vaše príznaky po liečbe pretrvávajú.

Ak ste tehotná, poraďte sa o antimykotickej liečbe so svojím lekárom.

Nezabudnite!

Aj keď sa zdá, že príznaky atletickej nohy ustúpili, musíte dokončiť celý liečebný postup, aby ste zaistili úspešné vyliečenie infekcie.