Často kladené otázky o atletickej nohe

Ako mám liečiť atletickú nohu?

Atletickú nohu, bežné kožné infekčné ochorenie, obvykle môžete vyliečiť pomocou lokálneho antimykotického lieku, ktorý sa aplikuje priamo na postihnutú kožu. K dispozícii sú dva produkty z radu Canespor a tiež krém Canesten. Ak máte záujem o ďalšie informácie o našich produktoch na liečbu atletickej nohy, kliknite sem.

Ak budem tento problém ignorovať, zmizne sám od seba?

Bohužiaľ nie. Atletická noha je kožná infekcia spôsobená plesňami, ktorá si vyžaduje liečbu liekom. V prípade nekomplikovaných infekcií platí, že čím skôr s liečbou začnete, tým skôr postihnutie zmizne. Informácie o účinnej liečbe atletickej nohy nájdete tu.

Ako dlho liečba trvá?

Odporúčaná dĺžka liečby atletickej nohy prípravkami Canespor je 3 týždne. Príznaky kožnej infekcie, napríklad svrbenie alebo bolestivosť, by mali ustúpiť v priebehu niekoľkých dní liečby ktorýmkoľvek z produktov Canespor na atletickú nohu. Ak príznaky neustúpia, poraďte sa so svojím lekárom.

Môžem pokračovať v cvičení aj s atletickou nohou?

Atletická noha by vám nemala zabrániť v ďalšom cvičení. Napriek tomu je žiaduce vyhýbať sa plávaniu, aby ste zabránili ďalšiemu šíreniu infekcie. Pri cvičení by ste mali používať bavlnené ponožky a v šatniach by ste mali chodiť v žabkách alebo sandáloch. Po cvičení si musíte nohy riadne očistiť a vysušiť, ponožky vyprať v teplej vode a športové topánky nechať vysušiť.

Ako mám zabrániť opakovanému vzniku atletickej nohy?

Existuje niekoľko jednoduchých krokov, pomocou ktorých môžete znížiť riziko vzniku atletickej nohy. Najdôležitejšie je, aby vaše nohy zostali čisté a suché, najmä ak ste sa pohybovali vo verejných šatniach, bazénoch alebo sprchách. Ak máte záujem o ďalšie tipy na prevenciu, kliknite sem.

Top